Jak mám přihlásit svůj vůz?
Dle novely zákona č. 56/2001 jsou vozidla registrována/převedena přímo na nového provozovatele bez předešlého odhlášení. Neexistuje již tzv. polopřevod, neboli odhláška vozidla z evidence registru vozidel.
Ohlášení pojišťovně je nutné provést co nejdříve
Většina pojišťoven dnes využívá různých bezplatných či speciálních ohlašovacích telefonních linek. Kromě toho můžete škodu nahlásit i prostřednictvím on-line formuláře na webu, písemně či osobně na pobočce. Škoda se nahlašuje vždy na pojišťovnu viníka nehody. (Tu, kde má viník sjednáno povinné ručení.) Máte-li sjednáno havarijní pojištění u jiné pojišťovny, nahlaste škodu i tam. V případě, že viník nemá uzavřené povinné ručení, pojistná událost se řeší přes Českou kancelář pojistitelů.
Jaké povinné ručení vybrat?
Pokud jste si právě pořídili nový vůz, jistě Vás budou zajímat možnosti pojištění Vašeho vozu. Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním? To vysvětlíme a oba druhy pojištění stručně představíme v tomto článku.
Viník nehody ujede
Hlášení škodních událostí
Postup pro hlášení pojistných událostí (PU)
Žádosti pro stávající klienty
Zde naleznete žádosti potřebné ke změně na smlouvě. Vyplněnou a podepsanou žádost můžete zaslat e-mailem, poštou, nebo se dostavit osobně na adresu naší centrály.
Změny na smlouvě
Pro klienty, kteří mají u společnosti D.S. Leasing, a.s. uzavřenou smlouvu, je k dispozici klientský portál, jehož prostřednictvím můžete získat informace o stavu Vaší smlouvy nebo podat žádosti na její úpravu.
Seznam autoservisů a pneuservisů
Nehoda krok za krokem
Kdy volat policii ČR?
V případě dopravní nehody je nutné si nejdříve uvědomit, zda je třeba volat policii ČR.
FlexiLease Assistance